JKA Karatė 26-asis Europos čempionatas

Ghent mieste, Belgijoje, balandžio 6 d. vyko Japonijos Karatė Asociacijos (JKA) 26-asis Europos čempionatas. Šios prestižinės varžybos sulaukė 315 dalyvių iš 27 šalių. Skaičiuojama, kad ant tatamių per dieną įvyko 550 kovų. Šie skaičiai rodo, kad Europos JKA čempionatas atgavo buvusią apimtį, kuri per pandemiją stipriai nukentėjo.

Lietuvai šiame svarbiame sporto renginyje atstovavo Viktorija Ušakovaitė iš Šiaulių karatė klubo „Katana“ individualiojoje moterų kumitė rungtyje ir vilnietė Laima Grižaitė individualiojoje moterų kata rungtyje. Europos čempionato debiutantė V. Ušakovaitė (treneris M. Urbonas) atrankinėje kovoje susitiko su Švedijos atstove. Pirmą rezultatyvų veiksmą pelnė varžovė, tačiau lietuvaitė pademonstravusi kovingumą išlygino rezultatą, tačiau persverti jo savo naudai nepavyko. Teisėjai skyrė pergalę Švedijos sportininkei. Lietuvos atstovės pozicija – 17 iš 34 dalyvių.

L. Grižaitei šios varžybos buvo simbolinės, nes ji prieš 28 metus dalyvavo ir pimajame JKA Europos čempionate tame pačiame Ghent mieste. Pirmą atrankos turą burtai lėmė laisvą, tačiau kelią toliau pastojo pajėgi varžovė iš Čekijos. Iš viso rungtyje varžėsi 42 dalyvės.

Jau ne pirmame Europos čempionate sėkmingai teisėjavo tarptautinės kategorijos teisėjas Gintaras Melinis (Rytų kovos menų klubas „Empi do“).

„Tokio lygio varžybos – puiki proga auginti profesionalumą tiek sportininkams, tiek teisėjams, tiek treneriams. Be to, tradiciškai prieš varžybas vykusiuose šalių atstovų susitikimuose ir kongrese buvo priimta daug svarbių sprendimų dėl ateities varžybų ir mūsų kaip nacionalinės federacijos veiklos krypčių“, – sako JKA Lietuva prezidentas R. Montvidas.

Daugiausia medalių čempionate iškovojo Čekijos karatė kovotojai, kurie pasidabino net 18 įvairių prabų apdovanojimų. Vokietija medalių įskaitoje buvo antra su 7 medaliais, o Vengrija su 5 medaliais užėmė trečiąją vietą.